12 Ağustos 2009 Çarşamba

futbol da yazmak lazım değilmi ibrikçi, canımıniçi:S

İkibindokuz-2010 sezonu tüm futbolseverlere hayırlı olsun derken,eşlere sevgililere annelere (istisnalar hariç) sabırlar dilemek suretiyle yazıma başlıyım.

Düzcespor Yeni Zelanda'dan gurbetçi transfer etti diye duydum.Beni keklemiş olabilirler tabi, bilmiyorum.Gerçi alt ligler yabancı futbolcu nedir bilmezken bizim boşnak futbolcumuz vardı,adını hatırlamıyorum ama lakabı "Şakir" di.O zaman perihan abla furyası malumunuz...(Bkz yaratıcı duzcespor taraftarı:S).İlk maçımızda 'yeni Zelandalı DÜZCELİLER" pankartını tri bünde bekliyorum,yada "Terketmedi Sevdan Bizi" :S

Beşiktaş bir İBB klasiği ile lige başladı.Dost blogdan Tuna nın dediği "feng shui"si bozuk stad,yada amiane tabirle "ayarsız" stad ta giyebiliriz.Gerçi ben söylemimin arkasındayım.Dışarısı olsun,tribünleri olsun bence etkileyici.Demekki sahada bi bokluk var zaar.Bu sene Beşiktaş tekrar şampiyon olmalı.Sağda solda"geçen sene filanca takım kötüydü,o yüzden Beşiktaş şampiyon oldu" gibi anştaynvari söylemleri olanlara güzel cevap olurdu.Gerçi anştaynlar bunada bi kulp takar ya...neyse.

Bu ara giden gidene,bu aylar desek daha doğru aslında.Optik,Şarkıcı Barış,Cenk Koray,Vedat Okyar ve en son "Vatandaşa cart curt yok" Aykut Oray.Gerçibenim hitim "komşu indir o parmağını"ydı ya...Çiçek Bar bir kişi eksik kalacak artık.

Cimbom da değirmenin suyu nerden geliyo acaip merak içerisindeyim.Hani şuan çalışmıyoruz,varsa bir formul öğrensek de,elde hesap makinası gezmekten kurtulsak.Fener yeni brezilyalılar alcakmış.Ferguson un meşhur bi lafı var brezilyalılar için.Şimdi aklımda değil ama,araştırım bakım,herşeyi devletten beklemeyin.

Ahanda şimdiden yazıyorum,demedi demeyin.Cimbom defansa adam almazsa,fener yeni brezilyalılar alırsa,hakem-federasyon-medya sinyalcilik yapmazsa...Seneye yine Büyükada açıklarında "Kartal Penchesi" dalgalanacak...

-----------------------
Nasıl oluyorda oluyor?
-Atlama yarışlarında iki kişi aynı anda zıplayıp neden biri daha evvelden suya giriyo?

2 yorum:

  1. Noyan Kaan Süslü12 Ağustos 2009 15:21

    Çıkılan yukseklik, cikan kisinin agirligi vs

    YanıtlaSil
  2. antalya karsisinda genel olarak iyiydik bence. besiktasimiz nihat'i bekliyor. o tutturdugu an, direk supuruyoruz ligi.

    YanıtlaSil